شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٩
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

آیا از اطلاع رسانی و امکانات سایت رضایت دارید؟

بلی
خیر

 

صفحه اصلی > گروه های آموزشی علوم پایه > گروه پاتولوژی > تاریخچه گروه 

تاريخچه گروه آسيب‌شناسی:
گروه آسيب‌شناسی جزو اولين گروه‌های آموزشی بود که همزمان با تاسيس دانشکده پزشکی رفسنجان درسال 1365 و با مديريت آقای دکتر هاشمی شروع به کار کرد و قريب به 24 سال قدمت دارد.
وظيفه اصلی و اساسی اين گروه، آموزش علم آسيب‌شناسی به دانشجويان رشته‌های پزشکی ودندانپزشکی و رشته‌های پيراپزشکی و نيز خدمات تشخيصی در آزمايشگاه‌های بالينی و تشريحی در بيمارستان‌های آموزشی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و نيز انجام پژوهش در رشته‌های علوم پايه و بالينی می‌باشد.
هدف رشته تخصصی آسيب‌شناسی تربيت پزشکان متخصصی است که توانايی‌های کسب شده خود را جهت انجام وظيفه به عنوان عضوی موثر از تيم سلامت برای تشخيص بيماری‌ها بکار ببرند.
در ايران آسيب شناسی بعنوان يک علم مستقل از رشته‌های پزشکی ،تاريخچه‌ای طولانی دارد و از پايه‌گذاران ابتدايی آن می‌توان از مرحوم دکتر مصطفی حبيبی گلپايگانی، دکتر رحمتيان و دکتر آرمين ياد کرد. برای نشان دادن اهميت رشته آسيب‌شناسی، تنها ذکر همين نکته کافی است که رشته آسيب‌شناسی اولين رشته ای در ايران بود که با عنوان تخصص، پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی شروع گرديد.
حاصل تلاش مستمر اين گروه در طول سالهای فعاليت، همه ساله منجر به کسب رتبه‌های برتر کشوری در امتحانات جامع مقاطع مختلف در اين درس، توسط دانشجويان اين دانشگاه، گرديده است.

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

 

 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 1097
 بازدید امروز : 383
 کل بازدید : 858028
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1/9211