• اقتصاد مقاوتی


شنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٩ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
اخبار و اطلاعیهلینک های مفیدخدمات تحت وبخدمات الکترونیک


  چاپ        ارسال به دوست

9 آزمایشگاه در مراکز دولتی و خصوصی رفسنجان فعالیت می کنند

رئیس اداره امور آزمایشگاههای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه نیروهای ازمایشگاهی در پشت صحنه های سلامت و درمان هستند گفت : این افراد زحمات زیادی می کشند و نمونه آن در ارتباط بودن با آزمایشاتی خطرناک مانند سل و تالاسمی هستند .
دکتر بهروز شهیدی افزود : با انجام آزمایش قبل از ازدواج تولد فرزندان با بیماری تالاسمی ماژور کاهش یافته است و این امر مرهون زحمات قشر آزمایشگاهیان است.
وی تصریح کرد : در سال 70،  دو آزمایشگاه در سطح شهرستان رفسنجان وجود داشت که در حال حاضر 4 مرکز دولتی شامل بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) ، نیک نفس ، مرادی و دانشگاه علوم پزشکی دارای آزمایشگاه است .
دکتر شهیدی خاطرنشان کرد : همچنین 5 آزمایشگاه خصوصی نیز در شهرستانهای انار و رفسنجان وجود دارد که به مردم خدمات رسانی می کنند.
وی سلامتی را یکی از نعمتهای بزرگ الهی برشمرد و توصیه کرد : شما قشر آزمایشگاهیان قبل از انجام آزمایشات مواظب سلامتی خود باشید تا بتوانید با تندرستی نتیجه آزمایش بیماران را پی گیری کنید.
کارشناس امور آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز در این آیین گفت : بیش از یکصد نیروی انسانی در آزمایشگاههای رفسنجان و انار خدمت می کنند و نظاره گر عظمت خداوند در زیر میکروسکوپ هستند.
مجید صالحی قشر آزمایشگاهیان را پیشگامان عرصه تشخیص و درمان خواند و افزود : توجه به حفظ حقوق و کرامت مراجعین آزمایشگاه از ضروریات است .
وی خاطرنشان کرد : سال گذشته در برنامه ارزیابی ، بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) 85 امتیاز ف بیمارستان مرادی 83 امتیاز ، نیک نفس 81 ، بانک خون مرکز نیک نفس با 83 امتیاز و بانک خون علی ابن ابیطالب (ع) 76 امتیاز را از بین آزمایشگاههای خصوصی و دولتی انار و رفسنجان کسب کردند.
در این آیین از 7 کارمند نمونه آزمایشگاههای انار و رفسنجان با اهداء گل و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.


١٠:٥٠ - سه شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٣    /    شماره : ١٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٧٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان