• اقتصاد مقاوتی


شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
اخبار و اطلاعیهلینک های مفیدخدمات تحت وبخدمات الکترونیک


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید کارشناس دیالیز اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت از بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع)

کارشناس دیالیز اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : 470 بخش دیالیز در کل کشور فعال هستند که این بخشها نسبت به 15 سال گذشته حدود 4 برابر توسط دولت افزایش پیدا کرده است.


دکتر حمید رجلانی ، عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از بخش دیالیز بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان در گفت و گو با خبرنگار وب دا گفت : از نظر پراکندگی بخشهای خدمات رسانی در کشور ، نزدیک 470 بخش دیالیز فعال و حدود 4 هزار دستگاه دیالیز در کشور داریم .
وی با اشاره به وجود 24 هزار بیمار دیالیزی در کشور افزود : شرایط ارائه خدمات دیالیزی در کشور خوب است و جا دارد که این خدمات را گسترش دهیم.
رجلانی اظهار کرد : دستگاههای دیالیزی که در کشور استفاده می کنیم مدرن اروپایی و ژاپنی است که این وسایل از استاندارد بالای اروپایی برخوردارند .
حمید رجلانی برای ارائه خدمات بیشتر در بخش های دیالیز در زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت : در فاز هدفمندی یارانه ها در مرحله دوم اگر به ما چیزی تعلق بگیرد ، ارتقاء کیفیت در بخشهای دیالیزی را در پیش خواهیم گرفت در حالی که به امر دیالیز همیشه با دید ویژه به آن نگاه شده است.
وی تصریح کرد : در دیالیز بیماران ، با کمک دولت و بیمه ها مریض بابت خدماتی که در بخش دیالیز می گیرد چیزی پرداخت نمی کند.
کارشناس دیالیز اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد : در حال حاضر خدمت رسانی به بیماران دیالیزی بیش از 90 درصد توسط دولت و 8 درصد نیز توسط مراکز خیریه ، انجام می شود.
وی با بیان این موضوع که شهرستان انار نیاز به یک بخش دیالیز دارد گفت : دولت در نظر دارد برای تهیه دستگاهها و راه اندازی بخشهای جدید دیالیز در کشور کمکهای خیلی خوبی ارائه دهد.
حمید رجلانی با اشاره به اینکه بیش از 60درصد بیماران دیالیزی افراد فشار خونی و دیابتی هستند توصیه کرد : مریضها درمانشان را جدی بگیرند و در زمینه مسائل پیشگیری جدی باشند ضمن اینکه که ورزش و تغذیه سالم وغذای کم نمک را در برنامه سلامت خود بگنجانند.
به گزارش وب دا ، حمید رجلانی که هدفش در سفر به کرمان بازدید از مراکز دیالیز کل استان کرمان بود از مرکز بیماران خاص رفسنجان نیز بازدید کرد.
وی وضعیت ارزیابی بخشهای دیالیز در استان کرمان بدون مشکل ارزیابی کرد.

گفتنی است ، بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان دارای 11 بخش دیالیز و 46 بیمار دیالیز تحت پوشش است.


١١:٥٩ - دوشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٣    /    شماره : ١٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان